Nowe pożyczki 2Nowe pożyczki 1

Aktualności

LubuskieChellange – Łączy nas przyszłość. - wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej

  • Piątek, 29 marca 2019
  • Wyświetleń: 270
LubuskieChellange – Łączy nas przyszłość. - wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej
Konferencja, która odbyła się 28 marca br. w Filharmonii Zielonogórskiej  zainaugurowała roczne obchody 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.

Podczas tej wyjątkowej uroczystości marszałek województwa lubuskiego, Elżbieta Anna Polak mówiła o 15 latach obecności naszego regionu w Unii Europejskiej, o tym jak się w tym czasie zmieniło województwo lubuskie, o rozwoju infrastruktury naukowo-badawczej, dostępności  transportu i  ochrony zdrowia, inwestycjach przedsiębiorców i wskaźnikach  ekonomicznych, które  wyraźnie poszybowały do góry. Pani marszałek podkreśliła, iż  region bardzo się zmienił, a nie byłoby to możliwe, gdyby nie fundusze europejskie.

Marszałek Elżbieta Anna Polak zaznaczyła także, że to dobry czas na wyznaczenie sobie nowych celów rozwojowych i  zaprezentowała priorytety rozwoju regionu.Pan Marek Prawda, socjolog i dyplomata, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Szwecji i Niemczech, stały przedstawiciel RP przy Unii Europejskiej – jako gość specjalny  konferencji - mówił o ukierunkowaniu nowej polityki spójności UE, a senator Waldemar Sługocki o przyszłości Polski w UE i kolejnych wyzwaniach.

O ekologii i środowisku mówił Pan Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego,  który uczestniczył w panelu dyskusyjnym „Lubuskie stawia na czystą energię”. Pan Marcin Jabłoński podkreślił, że województwo w ciągu ostatnich 15 lat zrobiło bardzo wiele na rzecz poprawy jakości środowiska oraz walorów przyrodniczych, przypomniał też  główne osie priorytetowe i działania w ramach RPO, które pozwalają sięgać po pieniądze na proekologiczne projekty w zakresie innowacji, ochrony środowiska oraz kogeneracji.

O tym, jakie wyzwania stoją przed regionem lubuskim w dziedzinie czystej energii, w nowej perspektywie finansowej UE 2021-2027, mówił Pan Paweł Olechnowicz z Wydziału ds. Polski Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.

Prezes Krajowego Instytutu Energetyki Rozproszonej, Pan Arnold Rabiega mówił, że model energetyki z lat 50. XX wieku, polegający na scentralizowanej produkcji energii, odchodzi do lamusa, a prezes firmy Ekoenegetyka Polska Pan Bartosz Kubik, zwrócił uwagę na zbyt łatwy dostęp do energii.

My również  uczestniczyliśmy w w/w konferencji, a przy naszym Punkcie Informacyjnym można było uzyskać wiedzę  na temat dotacji i pożyczek, z jakich mogą korzystać  lubuscy przedsiębiorcy.
Galeria

powiększ powiększ powiększ powiększ