Nowe pożyczki 2Nowe pożyczki 1

Aktualności

XVII Targi Pracy na Uniwersytecie Zielonogórskim już za nami !

  • Czwartek, 21 marca 2019
  • Wyświetleń: 243
 XVII  Targi Pracy na Uniwersytecie Zielonogórskim już za nami !

Targi, jak co roku, były szansą dla studentów, aby zapoznać się z ofertami pracy, warsztatów, szkoleń i praktyk, a także innych możliwości rozwoju. W targach wzięło udział ponad 70 wystawców.

Z roku na rok inicjatywa ta przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych pracodawców i osób poszukujących nie tylko pracy, ale również staży i praktyk.

Uczestnicy targów, zarówno studenci, uczniowie szkół średnich, jak i absolwenci mogli porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć lub sprawdzić dokumenty aplikacyjne oraz otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez firmy wystawiające się na targach.

Targi to najlepsza okazja, aby w jednym miejscu i czasie poznać wzajemne oczekiwania.

Podczas targów - wzorem lat ubiegłych - stworzona została „Loża Ekspertów”, w ramach której  studenci i absolwenci, w rozmowie ze specjalistami oraz ekspertami w danej dziedzinie, mogli dowiedzieć się jak rozpocząć własną działalność gospodarczą, na co zwrócić uwagę zakładając własną firmę oraz skąd zdobyć fundusze na start. W trakcie targów  można było również zapoznać się z ofertą Lubuskiego Funduszu Pożyczkowego, działającego w strukturach Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., która jest skierowana zarówno do przedsiębiorców z terenu województwa lubuskiego, którzy planują nowe przedsięwzięcia inwestycyjne, jak również do osób fizycznych, które  dopiero zamierzają rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej oraz są zainteresowane pożyczką na jej uruchomienie. O środki na ten cel można ubiegać się w ramach projektu „Dodaj pieniądze do pomysłu”, finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 6.2.

W trakcie targów odbyły się także liczne  wykłady i  prezentacje, które prowadzone były przez praktyków, a mianowicie  przedstawicieli przedsiębiorstw biorących udział w targach.

Galeria

powiększ powiększ