Przejdź do głównej treści

Prezentacja Lubuskiego Funduszu Pożyczkowego w Bobrownikach koło Nowej Soli

W dniu 12 października 2010 roku w Dworku Uroczysko w Bobrownikach koło Nowej Soli odbyło się seminarium informacyjne dla MŚP, pracowników i partnerów okołobiznesowych pn. „Flexicurity w poszukiwaniu równowagi na lubuskim rynku pracy”.
Model flexicurity promowany jest przez Unię Europejską. Doskonale sprawdza się
w Holandii czy Danii. Opiera się na czterech elementach, z których pierwszym jest nowoczesna umowa o pracę, która pozwala pracować chociażby za pośrednictwem Internetu. Druga to pobudzanie zdolności pracowników do dostosowywania się do zmian na rynku pracy, przykładowo poprzez strategię ciągłego uczenia się. Trzecia to aktywna polityka rynku pracy, czyli położenie większego nacisku na staże, czy wspieranie zakładania firm przez bezrobotnych. Czwarty warunek to nowoczesne systemy zabezpieczenia społecznego pozwalające godzić pracę z życiem prywatnym, czy ułatwiać mobilność na rynku.

    Podczas spotkania zaprezentowano także usługi (udzielanie pożyczek) świadczone przez Lubuski Fundusz Pożyczkowy w powiecie nowosolskim. Działalność Funduszu została określona jako „pomocna dłoń dla przedsiębiorców”. Pożyczki dla nowosolskich przedsiębiorców prezentowały: Pani Halina Pydzik - Kierownik Lubuskiego Funduszu Pożyczkowego, Pani Małgorzata Lachowicz-Murawska - Starosta Nowosolski oraz Pan Marian Kowalski, Usługi Ubezpieczeniowe Nowa Sól - klient LFP.

Unia Europejska

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
Facebook
Lubuski Fundusz Pożyczkowy nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu