Przejdź do głównej treści
Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna

O Funduszu

Lubuski Fundusz Pożyczkowy działa w strukturach Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Zielonej Górze od 2005 roku.

Agencja Rozwoju Regionalnego (ARR S.A.) w Zielonej Górze została utworzona w 1993 r. w formie spółki akcyjnej, której głównymi akcjonariuszami są: Samorząd Województwa Lubuskiego, firmy, banki oraz osoby prywatne z naszego regionu. Podstawowym celem ARR S.A., zgodnie z § 6 Statutu Spółki jest podejmowanie działalności społecznie użytecznej, w tym działań doradczych, szkoleniowych, informacyjnych i finansowych – mających na celu inicjowanie, wspieranie i promowanie rozwoju MŚP.

Celem Funduszu jest finansowe wspieranie przedsiębiorców realizujących inwestycje na terenie województwa lubuskiego, które przyczyniają się do rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, wzrostu ich konkurencyjności, powstawania nowych miejsc pracy oraz wprowadzania do oferty firmy nowych produktów i usług  - w dziedzinach zgodnych z kierunkami rozwoju regionu określonymi w Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego.

W ofercie Funduszu znajdują się pożyczki inwestycyjne, obrotowe, na innowacje oraz pożyczka płynnościowa.

Nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem Lubuskiego Funduszu Pożyczkowego  sprawuje Marszałek Województwa Lubuskiego poprzez swoich przedstawicieli w Radzie Funduszu.

Osoby zatrudnione w Lubuskim Funduszu Pożyczkowym to specjaliści z zakresu finansów oraz doradztwa biznesowego, posiadający wieloletnie doświadczenie w sektorze bankowym.

Obecnie kapitał Lubuskiego Funduszu Pożyczkowego wynosi ok. 70 mln PLN i systematycznie wzrasta w miarę realizacji kolejnych projektów.

Szczegółowe informacje o naszej ofercie dostępne są w biurach oraz Punktach Obsługi Klienta Lubuskiego Funduszu Pożyczkowego, jak również na naszej stronie internetowej w poszczególnych zakładkach.


Unia Europejska

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
Facebook
Lubuski Fundusz Pożyczkowy nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu