Przejdź do głównej treści

Seminarium nt. Flexicurity w Nowej Soli

12 października w Dworku Uroczysko w Bobrownikach odbędzie się bezpłatna konferencja poświęcona tematowi elastycznych form zatrudnienia: Flexicurity - w poszukiwaniu równowagi na lubuskim rynku pracy.Konferencja związana jest ze startem projektu promującego tę ideę w województwie lubuskim.


O co chodzi w modelu Flexicurity? Z jednej strony zakłada on bezpieczeństwo pracy dla pracownika. Z drugiej elastyczność zatrudnienia dla pracodawcy.


Aby taki mechanizm mógł zadziałać należy spełnić kilka elementów jednocześnie. Najczęściej jest mowa o czterech.  Pierwszym jest nowoczesna umowa o pracę, która pozwala pracować chociażby za pośrednictwem internetu. Druga to pobudzanie zdolności pracowników do dostosowywania się do zmian na rynku pracy, przykładowo poprzez strategię ciągłego uczenia się. Trzecia to aktywna polityka rynku pracy, czyli położenie większego nacisku na staże, czy wspieranie zakładania firm przez bezrobotnych. No i w końcu czwarty warunek to nowoczesne systemy zabezpieczenia społecznego pozwalające godzić pracę z życiem prywatnym, czy ułatwiać mobilność na rynku.


Jak dopasować tą ideę do warunków na nowosolskim rynku pracy będą zastanawiać się uczestnicy konferencji. Wezmą w niej udział eksperci rynku pracy z naszego kraju. Wśród gości zapowiedzieli się już przedstawiciele firmy Manpower, światowego lidera w sektorze pośrednictwa pracy posiadającego swoje biura w 82 krajach. Swoją obecną zapowiedziała również Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan z Warszawy. Wśród gości nie zabraknie również przedstawicieli lokalnego rynku pracy. Patronat medialny nad imprezą objął Tygodnik Krąg.
Konferencji towarzyszyć będzie spotkanie związane z uruchomieniem promocji funduszu pożyczkowego dla nowosolskich przedsiębiorców, który powstał z inicjatywy starosty nowosolskiego Małgorzaty Lachowicz-Murawskiej.
 


Aby wziąć udział w spotkaniu należy pobrać formularz zgłoszeniowy i wysłać go elektronicznie, faxem lub dostarczyć osobiście na dane podane w nim, lub zadzwonić na numer telefonu 68 356 94 32. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 października.

 

Program Spotkania i formularz zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ:

Unia Europejska

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
Facebook
Lubuski Fundusz Pożyczkowy nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu