Przejdź do głównej treści

Pożyczki dla firm z powiatu nowosolskiego - Oprocentowanie

Oprocentowanie jest stałe w całym okresie trwania pożyczki.

Oprocentowanie pożyczki składa się ze stopy  bazowej i marży.
Stopa  bazowa ustalana jest dla Polski przez Komisję Europejską i wg stanu na dzień 01.03.2021 r. wynosi 0,15% w skali roku.
Marża ustalana jest w oparciu  o Komunikat Komisji Europejskiej w sprawie zmiany metody ustalania stóp referencyjnych i dyskontowych  (Dz. Urz. UE C 14 z 19.01.2008 r. str. 6). Jej wysokość uzależniona jest od okresu funkcjonowania i oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej danego przedsiębiorstwa oraz od oferowanego poziomu zabezpieczenia.

Dla firm prowadzących działalność gospodarczą w okresie do 1 roku  wysokość marży ustalana jest w przedziale od 4 p.p. do 7,05 p.p.
Dla firm prowadzących działalność gospodarczą w okresie powyżej 1 roku  wysokość marży ustalana jest w przedziale od 1,0 p.p. do 7,05 p.p.

Przykład:
Minimalne oprocentowanie dla firmy X prowadzącej działalność gospodarczą przez okres 4 miesięcy wyniesie 4,15%, z czego stopa bazowa 0,15% oraz marża 4 p.p..
Minimalne oprocentowanie dla firmy Y prowadzącej działalność gospodarczą przez okres 18  miesięcy wyniesie 1,15%, z czego stopa bazowa 0,15% oraz marża 1,0 p.p.

Decyzja o udzieleniu pożyczki i oprocentowanie pożyczki uzależnione są od wyniku badania zdolności kredytowej dokonanej przez Lubuski Fundusz Pożyczkowy.

  • Pożyczki udzielane są na jasnych zasadach i dogodnych warunkach.
  • Odsetki liczone są od malejącego salda.

Dla podmiotów prowadzących działalność powyżej 12 miesięcy rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki RRSO wynosi 4,6461%, przy następujących założeniach:
- kwota pożyczki 120 000 złotych,
- okres spłaty 60 miesięcy,
- oprocentowanie 4,55% w skali roku,
- prowizja przed uruchomieniem pożyczki 0%,
- opłata za rozpatrzenie wniosku 0 złotych.
Całkowity koszt pożyczki to 13 873,88 złotych. Rata kapitałowa to 2 000 złotych. Najwyższe odsetki wynoszą 456,00 złotych, najniższe przy ostatniej racie 7,73 złotych.
(obliczone dla pożyczki wypłaconej w dniu 01 czerwca 2021 roku).

Unia Europejska

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
Facebook
Lubuski Fundusz Pożyczkowy nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu