Przejdź do głównej treści
Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna

Pożyczki inwestycyjne dla firm, w tym na zakup nieruchomości - Oprocentowanie

Oprocentowanie jest stałe w całym okresie trwania pożyczki.

Oprocentowanie pożyczki składa się ze stopy bazowej i marży.
Stopa  bazowa ustalana jest dla Polski przez Komisję Europejską i wg stanu na dzień 01.01.2024 r. wynosi 5,68 % w skali roku.
Marża ustalana jest w oparciu  o Komunikat Komisji Europejskiej w sprawie zmiany metody ustalania stóp referencyjnych i dyskontowych  (Dz. Urz. UE C 14 z 19.01.2008 r. str. 6). Jej wysokość uzależniona jest od okresu funkcjonowania i oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej danego przedsiębiorstwa oraz od oferowanego poziomu zabezpieczenia.

Dla firm prowadzących działalność gospodarczą w okresie do 1 roku  wysokość marży ustalana jest w przedziale od 4 p.p. do 6,0 p.p.
Dla firm prowadzących działalność gospodarczą w okresie powyżej 1 roku  wysokość marży ustalana jest w przedziale od 1,0 p.p. do 4,0 p.p.

Przykład:
Minimalne oprocentowanie dla firmy X prowadzącej działalność gospodarczą przez okres 6 miesięcy wyniesie 9,68 %, z czego stopa bazowa 5,68 % oraz marża 4 p.p..
Minimalne oprocentowanie dla firmy Y prowadzącej działalność gospodarczą przez okres 18 miesięcy wyniesie 6,68 %, z czego stopa bazowa 5,68 % oraz marża 1,0 p.p.

Decyzja o udzieleniu pożyczki i oprocentowanie pożyczki uzależnione są od wyniku badania zdolności kredytowej dokonanej przez Lubuski Fundusz Pożyczkowy. 
  • Pożyczki udzielane są na jasnych zasadach i dogodnych warunkach. 
  • Odsetki liczone są od malejącego salda.

Dla podmiotów prowadzących działalność powyżej 12 miesięcy rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki RRSO wynosi 7,10 %, przy następujących założeniach:
- kwota pożyczki 200 000,00 zł
- okres spłaty 60 miesięcy
- oprocentowanie 6,88 % w skali roku
- prowizja przed uruchomieniem pożyczki 0%
- opłata za rozpatrzenie wniosku 0 zł
Całkowity koszt pożyczki to 34 912,09  zł. Rata kapitałowa to 3.333,33 zł. Najwyższe odsetki przy pierwszej racie wynoszą 1 093,26 zł, a najniższe przy ostatniej racie 19,48 zł.
(obliczone dla wypłaty pożyczki w dniu 1 styczeń 2024 roku).

Unia Europejska

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
Facebook
Lubuski Fundusz Pożyczkowy nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu